Nova generacija o starim novogodišnjim danima

Učenici odeljenja I5 naše škole sa svojom učiteljicom Nevenkom Radenković u školskoj 2023/2024. godini učestvovali su u eTvining projektu pod nazivom ,, New Year’s Day in Old Times“. Cilj projekta bio je upoznavanje sa načinima proslave Nove godine u zemljama širom sveta . Projekat je okupio oko 46 škola učesnica koji su u toku rada sarađivali na različitim zadacima. U toku projekta je nastala zajednička prezentacija na temu ,,Novogodišnji dani u stara vremena“ i saradnička knjiga sa muzičkim spotovima na temu Nove godine. Organizovano je i onlajn druženje sa učenicima petog razreda osnovne škole iz Ivaneca u Hrvatskoj i njihove razredne starešine Suzane Jagić. Svaki zadatak je bio povezan sa nastavnim jedinicama različitih predmeta što je evidentirano u esDnevniku odeljenja. Za učešće u projektu učenici su dobili sertifikate i biće prijavljen za Nacionalnu oznaku kvaliteta.